browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

İsrail ve Siyonist menşeili firmaları nasıl tanıyabiliriz?

Siyonizm, siyonistler ve İsrail’in varlığını birliğini savunucular gibi ayırımlara girmek ve burada çok detaylı bilgilerle kafa karışıklığı yapmak istemiyorum. Bunun yerine daha can alıcı ve Google’dan aratıldığı zaman, ilgilendiğimiz veya ürününü satın aldığımız firmaların İsrail veya İsrail destekçisi firmalar olduğunu kolaylıkla öğrenmenizi temin etmek istiyorum. Fakat bu bir kişi yada üç-beş kişinin altından kalkabileceği birşey değil. Örneğin bazı endüstriler (pırlanta ve pahalı mücevherler, buğday-tahıl ürünleri gibi) tamamen İsrail’in tekelinde ve bunlarla ilgili neredeyse borsalar ve spekülasyonlar hep İsrail kaynaklı. Bunların yanında rahatlıkla ayrıştırılabilen firmalar var ama onlar da kendilerini saklamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Nasıl mı?

Birebir parayla veya para kazanılan kaynakları analiz eden firmaların web sayfalarına girdiğiniz zaman, size şiddetle tavsiyem “Contact Us” sayfalarını bulmanız. “Contact Us” sayfalarında, “Headquarters” kısmında İsrail adresi varsa bilinki bu firma İsrail firmasıdır. “Corporate Offıce” dediklerinde dahi çoğunlukla İsrail’in bu firma üzerindeki manevi etkisi (ihtimalla muhtemelki firmanın kurucuları yurdışında yaşayan İsrailoğullarıdır) yine de bizi aynı fikir babalarına götürecektir.

Bunun yanında “Who are we” veya “About Us” kısmındaki kurucu isimler veya direktör isimleri de göz atılmaya ve dikket edilmeye değerdir.

Headquarter yada büyük laboratuarları olan örneğin İntel, Google firmaları bunlara çok güzel iki örnek. Google iki tane genç yahudi üniversite öğrencisi tarafından kurulmuş ve günümüze kadar ister Google News kanalıyla ister arama sonuçlarındaki manüel-otomatik sansürleriyle İsrail ile alakalı birçok nahoş bilgileri geri plana atmıştır. Bu durumla ilgili aleni bişey söylenmese de, İsrail’in varlığını tehdit eden bütün haberler Google News ingilizce sayfasında ilk sıralarda yer alırken, örneğin İsrail’de gerçekleşen ve 400 bin kişinin katıldığı hükümet protestolarının Google News’de yer bulamaması düşündürücüdür. Türkiye ile veya başka herhangi bir ülkeyle sürtüşmelerinde Google News World kısmında ilk sıralarda yer alırken, İsrail içinde olan ama aslında ABD’de yaşayan siyonist-yahudi çoğunluğun haricinde kalan hristiyan kesimin okuyup işkilleneceği haberler hep sümen altındadır.

Özetlemek gerekirse “contact us” ve “about us” sayfalarını kontrol etmemiz, ofisi İsrail’de olan firmaları tespit etmemizde büyük fayda sağlayacaktır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Adana evden eve nakliye